ОСТАННІ

Провели масштабну акцію #ЧистаЧеркащина2021. Продовжуватимемо, – Олександр Скічко на прес-конференції «100 днів»

Акцію #ЧистаЧеркащина2021 планують продовжувати на території області й надалі. Про це сказав у ході прес-конференції про 100 днів роботи на посаді очільник ОДА Олександр Скічко. Він зауважив, що, завдяки ініціативі жителів регіону, акція набула неабияких масштабів.

– До нас почали звертатись, писати в соціальних мережах. Урешті нам вдалося доєднати до акції практично всі територіальні громади, залучили тоді 5 тисяч осіб, – сказав пан Олександр. – Власними ж силами, зокрема представників влади, прибрали берегову лінію черкаського мікрорайону Дахнівка. Будемо продовжувати акцію. Плануємо знову провести на початку літа. І я запрошую всіх доєднуватись.

Черкаська ОДА підписала екомеморандум з «Екоцентр МБО-Т»

Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів мають намір побудувати на Черкащині. Для цього залучатимуть китайські інвестиції. Відповідний меморандум про партнерство та співробітництво підписали сьогодні в ОДА Олександр Скічко та черкаська компанія ТОВ «Екоцентр МБО-Т», що є партнером китайської компанії «China Gezhouba Group Co.», Ltd .

Очільник Черкащини Олександр Скічко відзначив, що екологічна складова нині для області – надважлива. Тут донині немає жодного сміттєпереробного заводу. Хоча, відповідно до Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 років та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки, передбачено створення економічних можливостей для розвитку потужностей з перероблення відходів та залучення інвестицій у сферу поводження з відходами. 

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестпроекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держвлади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.

Крім того, на виконання Національної стратегії та Національного плану управління відходами до 2030 року, в області розробляється Регіональний план управління відходами, який буде включати заходи у сфері поводження з побутовими відходами.

Проект сміттєпереробного заводу напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Планують його розмістити поблизу ПАТ «Азот». Загалом для будівництва центру переробки ТВО потребують 8 гектарів площ, відзначає директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко.

– Спільно з технологами та екологами ми провели роботу з пошуку найефективніших технологій з переробки сміття, – додав він. – За проектом, завод відсортовуватиме 8 фракцій сміття для подальшої переробки на вторинну сировину. Передбачає розміщення лінії з потужністю 40 т на годину. Технологія не передбачає ніякого піролізу або спалювання, буде механічне сортування, на полі зберігатимемо компост. У подальшому передбачається будівництво цеху, де перероблятимуть резину, гуму, автомобільні покришки. Загалом за цією технологією вже працює більше 60-ти заводі у 12 країнах Європи.

Партнером для «Екоцентр МБО-Т» є китайська компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd. Розпочавши свою діяльність у 1970 роках, нині вона має 99 закордонних філіалів, які охоплюють 142 країни світу. Наразі інвестор розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів. Зокрема, Черкащину через її географічне розташування, яке дозволяє співпрацювати у багатьох напрямках.

– Спільно з нашими партнерами – Китайською торговою асоціацією – ми підписали на початку цього року меморандум з «Екоцентр МБО-Т» щодо будівництва Центру з переробки твердих побутових відходів в Черкаській області, – зазначила голова представництва компанії Лі Ин Ин. – Думаю, упровадження цього проекту сприятиме покращенню екологічної ситуації в області. Для нас дуже важлива екологічна складова. Водночас наша компанія займається проектами у галузі енергетики, які можуть бути цікавими надалі для українських партнерів.

Компанія «China Gezhouba Group Co.» Ltd. спеціалізується на проектах в сфері будівництва та цивільної інженерії. Працює за чотирма напрямками: інфраструктурні проекти, розвиток проектів на умовах концесії; будівництво нерухомості та захист навколишнього середовища. 

Звернення Глави держави з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Шановні громадяни України!

У травні, який зазвичай розмальовує світ яскравими фарбами, однак є дні, що навічно закарбовані в чорних тонах. І один з них – 18 травня. День, коли в 1944 році почалася примусова депортація кримських татар.

Сьогодні Україна вшановує всіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Сьогодні кожен з нас розділяє разом з вами цей біль. А отже, сьогодні кримських татар в Україні стає щонайменше 40 мільйонів.

І як одна країна та сім’я ми кажемо сьогодні не «вони», а «ми».

Ми не забудемо, як нас вигнали з власного дому й везли кілька тижнів за тисячі кілометрів від нього. Як ми змогли повернутися лише через 45 років. Як ми не впізнали рідний дім, де були стерті історичні назви та пам’ятки.

І найголовніше. Ми не пробачимо, що 70 років потому ми були змушені знову покинути свій дім через російську анексію. А тих із нас, хто залишився, окупаційна влада переслідує, утискає та ув’язнює.

«Я поклявся кров обмити з ран твоїх, народе мій…» Цими словами починається гімн кримськотатарського народу. Через 77 років з дня його депортації і сім років від анексії Криму ми знаємо точно: рани не загоїлись. Час не лікує. Слова не допомагають. Тож від початку президенства мій принцип був простим: не гасла, які багато разів чули, а дії, на які багато років чекали.

У пам’ять про мужність кримчан, які підтримали єдність України на багатотисячному мітингу в Сімферополі, засновано День спротиву окупації Криму та Севастополя. Я підписав указ про заходи з деокупації й реінтеграції півострова, зокрема Стратегію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Для активного захисту прав кримчан з боку України та міжнародної спільноти ми створили формат Кримська платформа. Її перший саміт відбудеться вже 23 серпня. Я дякую багатьом державам, які вже підтвердили свою участь, і впевнений, що їхній перелік буде ще більшим.

Ми також розробили й затвердили те, що мало б з’явитися ще сім років тому. Це Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя.

Нею передбачений основний пріоритет – відновлення й забезпечення прав кримських татар як корінного народу. І сьогодні, я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроект про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років, вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти.

Дорогі громадяни! Кримські татари часто порівнюють свій народ з ластівками, які неодмінно повертаються додому. За тисячі кілометрів від рідного краю, культури, мови й релігії, коли небезпечною була навіть згадка про Крим і дітям забороняли малювати море, а під час перепису населення дозволяли називати себе тільки татарами, без слова «кримські», так от: незважаючи на все це, вони ніколи не сумнівалися, що обов’язково настане день, і вони повернуться до рідного Криму. І сьогодні ми маємо не лише розділити з ними спільний біль, а й навчитися такої ж єдності та незламності віри. Віри в те, що Крим обов’язково повернеться до України.

І тут можна бути скептиком. А можна згадати рядки кримськотатарської поетеси Лілі Буджурової, пророче написані понад 30 років тому:

Когда мы вернёмся домой всем народом,

Придётся вам вспомнить, откуда мы родом,

Придётся вам вспомнить, откуда вы сами

Незваными здесь объявились гостями.

Когда мы вернемся, а мы все вернемся!

Однажды в степи иль горах соберёмся

И весело, с музыкой справим поминки

По вашим указам, по вашим дубинкам…

Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу!

Схиляючи перед ними голови, з надією на перемогу справедливості й правди, українці разом з кримськими татарами сьогодні промовляють: Крим буде вільним! Qırım serbest olacaq!

Прямий телефонний зв’язок «Гаряча лінія» з населенням області Управління цивільного захисту облдержадміністрації (15.00–17.00).

Черкаські спортсмени з низкою нагород

Командний чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді триває у Луцьку. Розпочався він учора та завершиться сьогодні. Спортсменам Черкаської області у перший змагальний день вдалось вибороти низку нагород, інформують в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Світлана Марусенко здобула друге місце у штовханні ядра (4 кг) з результатом 15 метрів 29 сантиметрів. Валерія Іваненко виборола бронзу з метання молоту серед дорослих з результатом 62 метри 28 сантиметрів. А серед молоді спортсменка стала чемпіонкою України з результатом 62 метри 28 сантиметрів.

Денис Нечипоренко посів другу сходинку турнірної таблиці у бігові на 400 метрів з бар`єрами. Його результат 51 секунда 19 сотих секунд. Тетяна Безшийко стала чемпіонкою України серед молоді з бігу на 400 метрів з бар`єрами. Її результат 58 секунд 86 сотих секунди. А серед дорослих легкоатлетка.

Чоловіча молодіжна збірна області стала срібним призером змагань з естафетного бігу 4х100 метрів у складі: Дмитро Юнак, Костянтин Кишкань, Олександр Півняк, Артур Шеремет.

#ВеликеБудівництво завершує реконструкцію 202 відділень екстреної меддопомоги по всій країні

Реконструкція приймальних відділень в опорних лікарнях по всій Україні, яка була запланована у рамках програми президента Володимира Зеленського, уже підходить до завершення. Про це в інтерв’ю журналу “Mintrans”повідомив заступник керівника Офісу президента, координатор програми президента Володимира Зеленського #ВеликеБудівництво Кирило Тимошенко.

“Всього – 202 відділення екстреної медичної допомоги. У другому півріччі переходимо до реконструкції обласних лікарень. Робота кипить у всіх напрямках. Темпи зменшувати не плануємо”, – сказав Тимошенко.

Він нагадав, що програма президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” наприкінці 2019 року була задумана як великий проєкт оновлення інфраструктури – доріг, по яких їздять українці, а також шкіл, дитячих садків, стадіонів, приймальних відділень в лікарнях.

“Пандемія довела, чому варто було починати “Велике будівництво”. Модернізовані приймальні відділення з новою медтехнікою дають можливість надати екстрену допомогу людині за 20-30 хвилин. А не за 2-3 години, як було раніше, коли пацієнтів возили довгими коридорами з кабінету в кабінет (в гіршому випадку – взагалі в інше місто), втрачаючи дорогоцінний час”, – заявив Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Тимошенко повідомив про те, що у рамках “Великого будівництва” у 2021 році в Україні буде оновлено 6500 км доріг, а також 95 шків, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів та багато іншого.

 

За яким алгоритмом освітяни можуть записатися на вакцинацію

378 тис. доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech зі 473 850 доз, які прибудуть в Україну до кінця цього тижня в межах глобальної ініціативи COVAX, буде виділено на щеплення 1-ю та 2-ю дозою 189 тис. працівників сфери освіти. 

Рішення використати цю вакцину для щеплення освітян було ухвалене оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я з протидії вакцинокерованим інфекціям 30 квітня 2021 року. 

– Захист освітян від COVID-19 є одним із пріоритетів. Адже вчителі та викладачі постійно контактують з великою кількістю учнів та наражаються на небезпеку захворіти на коронавірусну хворобу. Саме тому вони визначені Дорожньою картою серед пріоритетних груп вакцинації від COVID-19, – зазначає заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Решту освітян щепитимуть вакцинами з нових постачань. 

Освітян вакцинуватимуть організовано, мобільними бригадами з імунізації. Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19:

 • Працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти повідомляють керівників своїх закладів про своє бажання щепитися проти COVID-19. 
 • Керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти формують і направляють списки охочих щепитися до органів управління освітою місцевих рад. Органи управління освітою місцевих рад надають ці списки департаментам/управлінням освіти і науки обласних державних адміністрацій (ОДА) та Київської міської адміністрації.
 • Керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти направляють списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.
 • Департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій.
 • Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 • Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до їхнього закладу для щеплення колективу. 

Важливо, що уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку. 

Цей алгоритм запису на вакцинацію діє незалежно від того, хто є засновником закладу освіти. 

Нагадаємо, що 14 квітня розпочалося щеплення освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році, вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech. 

Їх вакцинують організовано, мобільними бригадами з імунізації. Список охочих вакцинуватися збирає керівник закладу освіти та передає його до департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та Київської міської адміністрації. Останні передають ці списки регіональним координаторам з вакцинації для подальшого планування графіку виїздів мобільних бригад. Після узгодження графіку координатори повідомляють керівникам закладів освіти дату та час приїзду мобільної бригади. 

Детальна інформація про особливості вакцинальної кампанії, типи вакцин та відповіді  на поширені запитання на vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Довідково:

COVAX — глобальна ініціатива з пришвидшення розробки та виробництва вакцин від COVID-19 і забезпечення їхнього рівномірного розподілу у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. 

 

За добу в області щепили проти ковіду 616 осіб

За останню добу вакцинувалися проти коронавірусу 616 осіб. Загалом з початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 35 739. Про це інформує заступниця очільника області Лариса Кошова.

З них 1 дозу отримали 34 704 осіб, а завершили вакцинацію 1 035 осіб.

Зокрема, щеплення CoViShield отримали 16 198 , залишок вакцин – 0, CoronaVac  – 3 735,  Pfizer – 3 538, Astra Zeneca – 12 068.

Нагадаємо, старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Черкащина стала першим регіоном, де почали щепити громадян. Використання усіх доз даної вакцини відбудось 09.04.21.

Україна отримала нову партію вакцини Pfizer проти COVID-19. 122 850 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech у межах механізму COVAX були доставлені спеціальним рейсом. Загалом до кінця тижня Україна отримає 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін’єкцій.

Очікується, що 378 000 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech буде виділено на щеплення 1 та 2 дозами для 189 тисяч працівників сфери освіти. Інші дози — для пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

+180 черкащан захворіли на COVID-19 за добу

За останню добу на Черкащині виявили +180 нових випадків коронавірусної інфекції. Вилікувалися – 671. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 79 218. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 9 631 людина. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 828 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 32 пацієнти.

Усього одужали 68 421 особа.

Від коронавірусу за весь час пандемії померли у відділенях 1 090 людей. За останню добу – 11 підтверджених випадків:

 1. Чоловік, 68р., Монастирищенський р-н
 2. Чоловік, 73р., Монастирищенський р-н
 3. Чоловік, 80р.,м.Черкаси
 4. Жінка, 79р., м Черкаси
 5. Чоловік, 70р., м.Черкаси
 6. Жінка, 68р., м.Черкаси
 7. Жінка, 67р., м.Черкаси
 8. Чоловік ,75р., м.Черкаси
 9. Жінка, 69р., Чигиринський р-н
 10. Чоловік, 49р., м.Сміла
 11. Чоловік, 83р., м.Сміла

В області 23 заклади надають допомогу хворим на COVID–19. Всього в закладах розгорнуто 3171 ліжко. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2983 ліжка, це 94%. Загальна заповненість ліжок становить 26,1 %.

–  Область у жовтій карантинній зоні, – наголосила Лариса Кошова. – Втім карантинні обмеження ніхто не скасовує. Носімо маски, користуймося антисептиками та зберігаймо дистанцію.

 

Олександр Скічко про сто днів на посаді розповів в ефірі “Сьогодні. Головне”

Олександр Скічко у програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільне Черкаси розповів про 100 днів на посаді голови ОДА.

Зокрема, про:
✔️боротьбу з коронавірусом;
✔️вакцинальну кампанію;
✔️#ВеликеБудівництво на Черкащині;
✔️медичні проекти;
✔️соціальні ініціативи;
✔️розвиток туризму та ін.

Гарного перегляду!

Ця дорога об’єднає захід та схід України, – Олександр Скічко про ремонт автошляху М-12

М–12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка. Колись одна з найбільш небезпечних — зараз одна з найкомфортніших. Вона масштабно оновлена завдяки програмі Президента Володимира Зеленського #ВеликеБудівництво. До річниці Незалежності вона увійде до найдовшого маршруту України М-30. Про це інформує у своєму телеграм-каналі голова ОДА Олександр Скічко.

– Ще пару років тому, якби мені показали ці фото, я б подумав, що це Німеччина, Швеція чи Італія. Але ні, це – Україна. Черкащина! На фото – автодорога міжнародного значення М-12. До речі, цього року, до 30-ї річниці Незалежності України, вона буде об’єднана в найдовший маршрут України: автошлях М-30 Стрий – Ізварине протяжністю 1400 км. Й об’єднає Західну та Східну Україну єдиною магістраллю, – повідомив він.

default

Інспектори Держгеокадастру Черкащини за місяць нарахували майже 150 тис. грн шкоди

Протягом квітня державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 38 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства.

Загалом минулого місяця проведено 12 розрахунків розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства (переважно самовільного захоплення земель), на загальну суму 149618 грн. Добровільно сплачено 188517 грн (з урахуванням коштів за попередній період).
У ході своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали по 20 адміністративних справах, виявивши порушення земельного законодавства. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема порушників оштрафовано на загальну суму 4930 грн.

Також за цей час направлено 3 клопотання до органів державної влади й місцевого самоврядування про приведення ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування відповідно до законодавства.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у черкаській області

БЛОГ

Провели масштабну акцію #ЧистаЧеркащина2021. Продовжуватимемо, – Олександр Скічко на прес-конференції «100 днів»

Акцію #ЧистаЧеркащина2021 планують продовжувати на території області й надалі. Про це сказав у ході прес-конференції про 100 днів роботи на посаді очільник ОДА Олександр Скічко. Він зауважив, що, завдяки ініціативі жителів регіону, акція набула неабияких масштабів.

– До нас почали звертатись, писати в соціальних мережах. Урешті нам вдалося доєднати до акції практично всі територіальні громади, залучили тоді 5 тисяч осіб, – сказав пан Олександр. – Власними ж силами, зокрема представників влади, прибрали берегову лінію черкаського мікрорайону Дахнівка. Будемо продовжувати акцію. Плануємо знову провести на початку літа. І я запрошую всіх доєднуватись.

Черкаська ОДА підписала екомеморандум з «Екоцентр МБО-Т»

Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів мають намір побудувати на Черкащині. Для цього залучатимуть китайські інвестиції. Відповідний меморандум про партнерство та співробітництво підписали сьогодні в ОДА Олександр Скічко та черкаська компанія ТОВ «Екоцентр МБО-Т», що є партнером китайської компанії «China Gezhouba Group Co.», Ltd .

Очільник Черкащини Олександр Скічко відзначив, що екологічна складова нині для області – надважлива. Тут донині немає жодного сміттєпереробного заводу. Хоча, відповідно до Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 років та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки, передбачено створення економічних можливостей для розвитку потужностей з перероблення відходів та залучення інвестицій у сферу поводження з відходами. 

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестпроекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держвлади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.

Крім того, на виконання Національної стратегії та Національного плану управління відходами до 2030 року, в області розробляється Регіональний план управління відходами, який буде включати заходи у сфері поводження з побутовими відходами.

Проект сміттєпереробного заводу напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Планують його розмістити поблизу ПАТ «Азот». Загалом для будівництва центру переробки ТВО потребують 8 гектарів площ, відзначає директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко.

– Спільно з технологами та екологами ми провели роботу з пошуку найефективніших технологій з переробки сміття, – додав він. – За проектом, завод відсортовуватиме 8 фракцій сміття для подальшої переробки на вторинну сировину. Передбачає розміщення лінії з потужністю 40 т на годину. Технологія не передбачає ніякого піролізу або спалювання, буде механічне сортування, на полі зберігатимемо компост. У подальшому передбачається будівництво цеху, де перероблятимуть резину, гуму, автомобільні покришки. Загалом за цією технологією вже працює більше 60-ти заводі у 12 країнах Європи.

Партнером для «Екоцентр МБО-Т» є китайська компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd. Розпочавши свою діяльність у 1970 роках, нині вона має 99 закордонних філіалів, які охоплюють 142 країни світу. Наразі інвестор розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів. Зокрема, Черкащину через її географічне розташування, яке дозволяє співпрацювати у багатьох напрямках.

– Спільно з нашими партнерами – Китайською торговою асоціацією – ми підписали на початку цього року меморандум з «Екоцентр МБО-Т» щодо будівництва Центру з переробки твердих побутових відходів в Черкаській області, – зазначила голова представництва компанії Лі Ин Ин. – Думаю, упровадження цього проекту сприятиме покращенню екологічної ситуації в області. Для нас дуже важлива екологічна складова. Водночас наша компанія займається проектами у галузі енергетики, які можуть бути цікавими надалі для українських партнерів.

Компанія «China Gezhouba Group Co.» Ltd. спеціалізується на проектах в сфері будівництва та цивільної інженерії. Працює за чотирма напрямками: інфраструктурні проекти, розвиток проектів на умовах концесії; будівництво нерухомості та захист навколишнього середовища. 

Звернення Глави держави з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Шановні громадяни України!

У травні, який зазвичай розмальовує світ яскравими фарбами, однак є дні, що навічно закарбовані в чорних тонах. І один з них – 18 травня. День, коли в 1944 році почалася примусова депортація кримських татар.

Сьогодні Україна вшановує всіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Сьогодні кожен з нас розділяє разом з вами цей біль. А отже, сьогодні кримських татар в Україні стає щонайменше 40 мільйонів.

І як одна країна та сім’я ми кажемо сьогодні не «вони», а «ми».

Ми не забудемо, як нас вигнали з власного дому й везли кілька тижнів за тисячі кілометрів від нього. Як ми змогли повернутися лише через 45 років. Як ми не впізнали рідний дім, де були стерті історичні назви та пам’ятки.

І найголовніше. Ми не пробачимо, що 70 років потому ми були змушені знову покинути свій дім через російську анексію. А тих із нас, хто залишився, окупаційна влада переслідує, утискає та ув’язнює.

«Я поклявся кров обмити з ран твоїх, народе мій…» Цими словами починається гімн кримськотатарського народу. Через 77 років з дня його депортації і сім років від анексії Криму ми знаємо точно: рани не загоїлись. Час не лікує. Слова не допомагають. Тож від початку президенства мій принцип був простим: не гасла, які багато разів чули, а дії, на які багато років чекали.

У пам’ять про мужність кримчан, які підтримали єдність України на багатотисячному мітингу в Сімферополі, засновано День спротиву окупації Криму та Севастополя. Я підписав указ про заходи з деокупації й реінтеграції півострова, зокрема Стратегію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Для активного захисту прав кримчан з боку України та міжнародної спільноти ми створили формат Кримська платформа. Її перший саміт відбудеться вже 23 серпня. Я дякую багатьом державам, які вже підтвердили свою участь, і впевнений, що їхній перелік буде ще більшим.

Ми також розробили й затвердили те, що мало б з’явитися ще сім років тому. Це Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя.

Нею передбачений основний пріоритет – відновлення й забезпечення прав кримських татар як корінного народу. І сьогодні, я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроект про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років, вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти.

Дорогі громадяни! Кримські татари часто порівнюють свій народ з ластівками, які неодмінно повертаються додому. За тисячі кілометрів від рідного краю, культури, мови й релігії, коли небезпечною була навіть згадка про Крим і дітям забороняли малювати море, а під час перепису населення дозволяли називати себе тільки татарами, без слова «кримські», так от: незважаючи на все це, вони ніколи не сумнівалися, що обов’язково настане день, і вони повернуться до рідного Криму. І сьогодні ми маємо не лише розділити з ними спільний біль, а й навчитися такої ж єдності та незламності віри. Віри в те, що Крим обов’язково повернеться до України.

І тут можна бути скептиком. А можна згадати рядки кримськотатарської поетеси Лілі Буджурової, пророче написані понад 30 років тому:

Когда мы вернёмся домой всем народом,

Придётся вам вспомнить, откуда мы родом,

Придётся вам вспомнить, откуда вы сами

Незваными здесь объявились гостями.

Когда мы вернемся, а мы все вернемся!

Однажды в степи иль горах соберёмся

И весело, с музыкой справим поминки

По вашим указам, по вашим дубинкам…

Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу!

Схиляючи перед ними голови, з надією на перемогу справедливості й правди, українці разом з кримськими татарами сьогодні промовляють: Крим буде вільним! Qırım serbest olacaq!

ВЛОГ

Провели масштабну акцію #ЧистаЧеркащина2021. Продовжуватимемо, – Олександр Скічко на прес-конференції «100 днів»

Акцію #ЧистаЧеркащина2021 планують продовжувати на території області й надалі. Про це сказав у ході прес-конференції про 100 днів роботи на посаді очільник ОДА Олександр Скічко. Він зауважив, що, завдяки ініціативі жителів регіону, акція набула неабияких масштабів.

– До нас почали звертатись, писати в соціальних мережах. Урешті нам вдалося доєднати до акції практично всі територіальні громади, залучили тоді 5 тисяч осіб, – сказав пан Олександр. – Власними ж силами, зокрема представників влади, прибрали берегову лінію черкаського мікрорайону Дахнівка. Будемо продовжувати акцію. Плануємо знову провести на початку літа. І я запрошую всіх доєднуватись.

Черкаська ОДА підписала екомеморандум з «Екоцентр МБО-Т»

Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів мають намір побудувати на Черкащині. Для цього залучатимуть китайські інвестиції. Відповідний меморандум про партнерство та співробітництво підписали сьогодні в ОДА Олександр Скічко та черкаська компанія ТОВ «Екоцентр МБО-Т», що є партнером китайської компанії «China Gezhouba Group Co.», Ltd .

Очільник Черкащини Олександр Скічко відзначив, що екологічна складова нині для області – надважлива. Тут донині немає жодного сміттєпереробного заводу. Хоча, відповідно до Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 років та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки, передбачено створення економічних можливостей для розвитку потужностей з перероблення відходів та залучення інвестицій у сферу поводження з відходами. 

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестпроекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держвлади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.

Крім того, на виконання Національної стратегії та Національного плану управління відходами до 2030 року, в області розробляється Регіональний план управління відходами, який буде включати заходи у сфері поводження з побутовими відходами.

Проект сміттєпереробного заводу напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Планують його розмістити поблизу ПАТ «Азот». Загалом для будівництва центру переробки ТВО потребують 8 гектарів площ, відзначає директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко.

– Спільно з технологами та екологами ми провели роботу з пошуку найефективніших технологій з переробки сміття, – додав він. – За проектом, завод відсортовуватиме 8 фракцій сміття для подальшої переробки на вторинну сировину. Передбачає розміщення лінії з потужністю 40 т на годину. Технологія не передбачає ніякого піролізу або спалювання, буде механічне сортування, на полі зберігатимемо компост. У подальшому передбачається будівництво цеху, де перероблятимуть резину, гуму, автомобільні покришки. Загалом за цією технологією вже працює більше 60-ти заводі у 12 країнах Європи.

Партнером для «Екоцентр МБО-Т» є китайська компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd. Розпочавши свою діяльність у 1970 роках, нині вона має 99 закордонних філіалів, які охоплюють 142 країни світу. Наразі інвестор розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів. Зокрема, Черкащину через її географічне розташування, яке дозволяє співпрацювати у багатьох напрямках.

– Спільно з нашими партнерами – Китайською торговою асоціацією – ми підписали на початку цього року меморандум з «Екоцентр МБО-Т» щодо будівництва Центру з переробки твердих побутових відходів в Черкаській області, – зазначила голова представництва компанії Лі Ин Ин. – Думаю, упровадження цього проекту сприятиме покращенню екологічної ситуації в області. Для нас дуже важлива екологічна складова. Водночас наша компанія займається проектами у галузі енергетики, які можуть бути цікавими надалі для українських партнерів.

Компанія «China Gezhouba Group Co.» Ltd. спеціалізується на проектах в сфері будівництва та цивільної інженерії. Працює за чотирма напрямками: інфраструктурні проекти, розвиток проектів на умовах концесії; будівництво нерухомості та захист навколишнього середовища. 

Звернення Глави держави з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Шановні громадяни України!

У травні, який зазвичай розмальовує світ яскравими фарбами, однак є дні, що навічно закарбовані в чорних тонах. І один з них – 18 травня. День, коли в 1944 році почалася примусова депортація кримських татар.

Сьогодні Україна вшановує всіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Сьогодні кожен з нас розділяє разом з вами цей біль. А отже, сьогодні кримських татар в Україні стає щонайменше 40 мільйонів.

І як одна країна та сім’я ми кажемо сьогодні не «вони», а «ми».

Ми не забудемо, як нас вигнали з власного дому й везли кілька тижнів за тисячі кілометрів від нього. Як ми змогли повернутися лише через 45 років. Як ми не впізнали рідний дім, де були стерті історичні назви та пам’ятки.

І найголовніше. Ми не пробачимо, що 70 років потому ми були змушені знову покинути свій дім через російську анексію. А тих із нас, хто залишився, окупаційна влада переслідує, утискає та ув’язнює.

«Я поклявся кров обмити з ран твоїх, народе мій…» Цими словами починається гімн кримськотатарського народу. Через 77 років з дня його депортації і сім років від анексії Криму ми знаємо точно: рани не загоїлись. Час не лікує. Слова не допомагають. Тож від початку президенства мій принцип був простим: не гасла, які багато разів чули, а дії, на які багато років чекали.

У пам’ять про мужність кримчан, які підтримали єдність України на багатотисячному мітингу в Сімферополі, засновано День спротиву окупації Криму та Севастополя. Я підписав указ про заходи з деокупації й реінтеграції півострова, зокрема Стратегію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Для активного захисту прав кримчан з боку України та міжнародної спільноти ми створили формат Кримська платформа. Її перший саміт відбудеться вже 23 серпня. Я дякую багатьом державам, які вже підтвердили свою участь, і впевнений, що їхній перелік буде ще більшим.

Ми також розробили й затвердили те, що мало б з’явитися ще сім років тому. Це Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя.

Нею передбачений основний пріоритет – відновлення й забезпечення прав кримських татар як корінного народу. І сьогодні, я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроект про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років, вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти.

Дорогі громадяни! Кримські татари часто порівнюють свій народ з ластівками, які неодмінно повертаються додому. За тисячі кілометрів від рідного краю, культури, мови й релігії, коли небезпечною була навіть згадка про Крим і дітям забороняли малювати море, а під час перепису населення дозволяли називати себе тільки татарами, без слова «кримські», так от: незважаючи на все це, вони ніколи не сумнівалися, що обов’язково настане день, і вони повернуться до рідного Криму. І сьогодні ми маємо не лише розділити з ними спільний біль, а й навчитися такої ж єдності та незламності віри. Віри в те, що Крим обов’язково повернеться до України.

І тут можна бути скептиком. А можна згадати рядки кримськотатарської поетеси Лілі Буджурової, пророче написані понад 30 років тому:

Когда мы вернёмся домой всем народом,

Придётся вам вспомнить, откуда мы родом,

Придётся вам вспомнить, откуда вы сами

Незваными здесь объявились гостями.

Когда мы вернемся, а мы все вернемся!

Однажды в степи иль горах соберёмся

И весело, с музыкой справим поминки

По вашим указам, по вашим дубинкам…

Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу!

Схиляючи перед ними голови, з надією на перемогу справедливості й правди, українці разом з кримськими татарами сьогодні промовляють: Крим буде вільним! Qırım serbest olacaq!

Черкаські спортсмени з низкою нагород

Командний чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді триває у Луцьку. Розпочався він учора та завершиться сьогодні. Спортсменам Черкаської області у перший змагальний день вдалось вибороти низку нагород, інформують в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Світлана Марусенко здобула друге місце у штовханні ядра (4 кг) з результатом 15 метрів 29 сантиметрів. Валерія Іваненко виборола бронзу з метання молоту серед дорослих з результатом 62 метри 28 сантиметрів. А серед молоді спортсменка стала чемпіонкою України з результатом 62 метри 28 сантиметрів.

Денис Нечипоренко посів другу сходинку турнірної таблиці у бігові на 400 метрів з бар`єрами. Його результат 51 секунда 19 сотих секунд. Тетяна Безшийко стала чемпіонкою України серед молоді з бігу на 400 метрів з бар`єрами. Її результат 58 секунд 86 сотих секунди. А серед дорослих легкоатлетка.

Чоловіча молодіжна збірна області стала срібним призером змагань з естафетного бігу 4х100 метрів у складі: Дмитро Юнак, Костянтин Кишкань, Олександр Півняк, Артур Шеремет.

#ВеликеБудівництво завершує реконструкцію 202 відділень екстреної меддопомоги по всій країні

Реконструкція приймальних відділень в опорних лікарнях по всій Україні, яка була запланована у рамках програми президента Володимира Зеленського, уже підходить до завершення. Про це в інтерв’ю журналу “Mintrans”повідомив заступник керівника Офісу президента, координатор програми президента Володимира Зеленського #ВеликеБудівництво Кирило Тимошенко.

“Всього – 202 відділення екстреної медичної допомоги. У другому півріччі переходимо до реконструкції обласних лікарень. Робота кипить у всіх напрямках. Темпи зменшувати не плануємо”, – сказав Тимошенко.

Він нагадав, що програма президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” наприкінці 2019 року була задумана як великий проєкт оновлення інфраструктури – доріг, по яких їздять українці, а також шкіл, дитячих садків, стадіонів, приймальних відділень в лікарнях.

“Пандемія довела, чому варто було починати “Велике будівництво”. Модернізовані приймальні відділення з новою медтехнікою дають можливість надати екстрену допомогу людині за 20-30 хвилин. А не за 2-3 години, як було раніше, коли пацієнтів возили довгими коридорами з кабінету в кабінет (в гіршому випадку – взагалі в інше місто), втрачаючи дорогоцінний час”, – заявив Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Тимошенко повідомив про те, що у рамках “Великого будівництва” у 2021 році в Україні буде оновлено 6500 км доріг, а також 95 шків, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів та багато іншого.

 

За яким алгоритмом освітяни можуть записатися на вакцинацію

378 тис. доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech зі 473 850 доз, які прибудуть в Україну до кінця цього тижня в межах глобальної ініціативи COVAX, буде виділено на щеплення 1-ю та 2-ю дозою 189 тис. працівників сфери освіти. 

Рішення використати цю вакцину для щеплення освітян було ухвалене оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я з протидії вакцинокерованим інфекціям 30 квітня 2021 року. 

– Захист освітян від COVID-19 є одним із пріоритетів. Адже вчителі та викладачі постійно контактують з великою кількістю учнів та наражаються на небезпеку захворіти на коронавірусну хворобу. Саме тому вони визначені Дорожньою картою серед пріоритетних груп вакцинації від COVID-19, – зазначає заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Решту освітян щепитимуть вакцинами з нових постачань. 

Освітян вакцинуватимуть організовано, мобільними бригадами з імунізації. Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19:

 • Працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти повідомляють керівників своїх закладів про своє бажання щепитися проти COVID-19. 
 • Керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти формують і направляють списки охочих щепитися до органів управління освітою місцевих рад. Органи управління освітою місцевих рад надають ці списки департаментам/управлінням освіти і науки обласних державних адміністрацій (ОДА) та Київської міської адміністрації.
 • Керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти направляють списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.
 • Департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій.
 • Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
 • Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до їхнього закладу для щеплення колективу. 

Важливо, що уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку. 

Цей алгоритм запису на вакцинацію діє незалежно від того, хто є засновником закладу освіти. 

Нагадаємо, що 14 квітня розпочалося щеплення освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році, вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech. 

Їх вакцинують організовано, мобільними бригадами з імунізації. Список охочих вакцинуватися збирає керівник закладу освіти та передає його до департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та Київської міської адміністрації. Останні передають ці списки регіональним координаторам з вакцинації для подальшого планування графіку виїздів мобільних бригад. Після узгодження графіку координатори повідомляють керівникам закладів освіти дату та час приїзду мобільної бригади. 

Детальна інформація про особливості вакцинальної кампанії, типи вакцин та відповіді  на поширені запитання на vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Довідково:

COVAX — глобальна ініціатива з пришвидшення розробки та виробництва вакцин від COVID-19 і забезпечення їхнього рівномірного розподілу у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. 

 

За добу в області щепили проти ковіду 616 осіб

За останню добу вакцинувалися проти коронавірусу 616 осіб. Загалом з початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 35 739. Про це інформує заступниця очільника області Лариса Кошова.

З них 1 дозу отримали 34 704 осіб, а завершили вакцинацію 1 035 осіб.

Зокрема, щеплення CoViShield отримали 16 198 , залишок вакцин – 0, CoronaVac  – 3 735,  Pfizer – 3 538, Astra Zeneca – 12 068.

Нагадаємо, старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Черкащина стала першим регіоном, де почали щепити громадян. Використання усіх доз даної вакцини відбудось 09.04.21.

Україна отримала нову партію вакцини Pfizer проти COVID-19. 122 850 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech у межах механізму COVAX були доставлені спеціальним рейсом. Загалом до кінця тижня Україна отримає 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін’єкцій.

Очікується, що 378 000 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech буде виділено на щеплення 1 та 2 дозами для 189 тисяч працівників сфери освіти. Інші дози — для пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

+180 черкащан захворіли на COVID-19 за добу

За останню добу на Черкащині виявили +180 нових випадків коронавірусної інфекції. Вилікувалися – 671. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 79 218. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 9 631 людина. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 828 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 32 пацієнти.

Усього одужали 68 421 особа.

Від коронавірусу за весь час пандемії померли у відділенях 1 090 людей. За останню добу – 11 підтверджених випадків:

 1. Чоловік, 68р., Монастирищенський р-н
 2. Чоловік, 73р., Монастирищенський р-н
 3. Чоловік, 80р.,м.Черкаси
 4. Жінка, 79р., м Черкаси
 5. Чоловік, 70р., м.Черкаси
 6. Жінка, 68р., м.Черкаси
 7. Жінка, 67р., м.Черкаси
 8. Чоловік ,75р., м.Черкаси
 9. Жінка, 69р., Чигиринський р-н
 10. Чоловік, 49р., м.Сміла
 11. Чоловік, 83р., м.Сміла

В області 23 заклади надають допомогу хворим на COVID–19. Всього в закладах розгорнуто 3171 ліжко. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2983 ліжка, це 94%. Загальна заповненість ліжок становить 26,1 %.

–  Область у жовтій карантинній зоні, – наголосила Лариса Кошова. – Втім карантинні обмеження ніхто не скасовує. Носімо маски, користуймося антисептиками та зберігаймо дистанцію.

 

Олександр Скічко про сто днів на посаді розповів в ефірі “Сьогодні. Головне”

Олександр Скічко у програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільне Черкаси розповів про 100 днів на посаді голови ОДА.

Зокрема, про:
✔️боротьбу з коронавірусом;
✔️вакцинальну кампанію;
✔️#ВеликеБудівництво на Черкащині;
✔️медичні проекти;
✔️соціальні ініціативи;
✔️розвиток туризму та ін.

Гарного перегляду!

Ця дорога об’єднає захід та схід України, – Олександр Скічко про ремонт автошляху М-12

М–12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка. Колись одна з найбільш небезпечних — зараз одна з найкомфортніших. Вона масштабно оновлена завдяки програмі Президента Володимира Зеленського #ВеликеБудівництво. До річниці Незалежності вона увійде до найдовшого маршруту України М-30. Про це інформує у своєму телеграм-каналі голова ОДА Олександр Скічко.

– Ще пару років тому, якби мені показали ці фото, я б подумав, що це Німеччина, Швеція чи Італія. Але ні, це – Україна. Черкащина! На фото – автодорога міжнародного значення М-12. До речі, цього року, до 30-ї річниці Незалежності України, вона буде об’єднана в найдовший маршрут України: автошлях М-30 Стрий – Ізварине протяжністю 1400 км. Й об’єднає Західну та Східну Україну єдиною магістраллю, – повідомив він.

default

Інспектори Держгеокадастру Черкащини за місяць нарахували майже 150 тис. грн шкоди

Протягом квітня державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 38 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства.

Загалом минулого місяця проведено 12 розрахунків розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства (переважно самовільного захоплення земель), на загальну суму 149618 грн. Добровільно сплачено 188517 грн (з урахуванням коштів за попередній період).
У ході своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали по 20 адміністративних справах, виявивши порушення земельного законодавства. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема порушників оштрафовано на загальну суму 4930 грн.

Також за цей час направлено 3 клопотання до органів державної влади й місцевого самоврядування про приведення ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування відповідно до законодавства.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у черкаській області

Звенигородські лісівники облагородили братські могили часів Другої світової війни

На території держлісфонду Звенигородського лісгоспу знаходяться історичні місцини, братські могили часів Другої світової війни. До таких пам’яток тут ставляться з особливою увагою та турботою.

Так, працівники державної лісової охорони Хлипнівського лісництва Звенигородського лісгоспу разом з працівниками Звенигородської міської ради облагородили територію довкола пам’ятника масового поховання, що знаходиться в урочищі «Діброва». За свідченнями старожилів, саме в цьому місці відбулися масові розстріли військовополонених та місцевих жителів. За неофіційними даними тут захоронено близько 2,5 тисяч людей.
Звенигородські лісівники щороку доглядають за братськими могилами. Цьогоріч пофарбували огорожу, замінили столик та лавки, провели прибирання на місці масового поховання, а також встановили паспортну дошку і два інформаційні аншлаги.
«У лісгоспі постійно проводиться робота з облаштування пам’ятних місць, що знаходяться на території держлісфонду, та які є важливими як для місцевих громад, так і для суспільства в цілому. Ми маємо зберегти історію наших прадідів для майбутніх поколінь, аби вони надихаючись прикладом теж шанували та доглядали історичні пам’ятки рідного краю», – говорить директор Звенигородського лісгоспу Іван Бас.
Довідково:
В урочищі Діброва Звенигородського району в чотирьох братських могилах поховані жертви масових розстрілів в’язнів гетто: діти, партизани, військовополонені, підпільники. Серед них жителі не лише міста Звенигородка, а й Звенигородщини, Шполянщини, Лисянщини, Катеринопільщини, які під час окупації були підпорядковані Звенигородськму гебітскомісаріату. За роки окупації німецькими військами міста Звенигородка, від 29 липня 1941 року до 28 січня 1944 року, окупаційна влада терористичними діями постійно знищувала мирне населення.
В першій братській могилі в липні 1942 року було поховано 2000 звенигородчан – в’язнів гетто. В другій могилі, в середині 1943 року розстріляно близько 200 осіб мирного населення. В третій могилі, в середині 1943 року розстріляно військовополонених, в’язнів місцевої тюрми з навколишніх сіл та навіть сусідніх районів, проте відомі імена лише 66 осіб, які увічнені на кам’яних плитах. В четвертій могилі – лише діти, захоронення 1942-1943 років. Ще починаючи з весни 1942 року почали знищувати малолітніх дітей, які заважали матерям працювати. Їх вивозили і розстрілювали тут в урочищі.

На Звенигородщині ще є місця масових розстрілів – в урочищі Лаптева Левада, в долині річки Погибної на східній околиці міста, у Хмільківському лісі, в урочищі Губська Дача, – там братська могила в’язнів Неморожського концтабору, хутір Павлопіль, який було повністю спалено восени 1943 року, а жителів розстріляно. Списки жертв закатованих уточнюються і донині.

За інформацією обласного лісового та мисливського господарства