ОСТАННІ

В області вшановують річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій

Річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначає Черкащина. Урочистості з цієї нагоди відбулися в обласному центрі. Учасники вшанували полеглих у Другій світовій та сучасних оборонців, які бережуть Україну на Сході.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

– Сьогодні познайомився зі справжніми Героями – із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є, нам нічого непотрібно. Головне, щоб ви були здорові, щасливі, і щоб панував мир на нашій землі. Для нас це – найважливіше». Вони дуже міцні й стійкі. Зі сталевими цінностями й принципами. З високою честю. З глибокою гідністю. Вони – істинні Герої! Спасибі нашим ветеранам за те, що вони ще є. За уроки життя і Перемоги! Любимо, пам’ятаємо, пишаємося! – зазначив очільник області Олександр Скічко.

Читайте також: #ми_ще_є: На Черкащині випустили серію відеороликів про героїв Другої світової

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо
права програти, бо, як і три чверті століття тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

#ми_ще_є: на Черкащині привітали ветеранів Другої світової війни

Обпалені, але не зламані горнилом Другої світової війни. Нині світова спільнота згадує подвиг тих, хто пройшов ті страшні роки. Ветеранів тієї війни вітають на Черкащині. Очільник Черкащини Олександр Скічко спільно з ГО «Сила дівчат» напередодні 9 травня привітав учасників тодішніх боїв.

Невеликі подарунки передали 478 ветеранам, які зараз проживають в області. Голова ОДА відзначає, що на жаль, із нами уже немає багатьох свідків та учасників тодішніх подій. Доєдналися до цієї благодійної ініціативи також БФ «МХП – Громаді», ТМ «Домашнє свято» Людмили Русаліної, «Укрпошта».

– Дуже важливо не забувати тих ветеранів, які ще є, – наголосив він. – ГО «Сила дівчат» спільно з Черкаською ОДА ініціювали проект #вони_ще_є, зібравши свідчення очевидців нашого краю. Нам було важливо сьогодні нагадати про тих, хто заслуговує на нашу увагу, подяку та шану. Вони на це дуже заслуговують! Дякую партнерам, які доєдналися до цієї благодійної ініціативи. Полум’я і гуркіт Другої світової війни відчули мільйони українських родин. Це історія і моєї сім’ї. Мій дід пройшов усю війну і брав участь у боях. Мою бабусю дуже юною забрали в Німеччину – вона там пробула всі роки війни.

Голова облдержадміністрації пригадує, що його бабуся працювала на кухні в одного офіцера, і за будь-якої нагоди приберігала їжу для тих, кому доводилося голодувати. Одного разу, під час чергового бомбардування, вони ховалися в бомбосховищі – прямо туди впала величезна бомба. На щастя, бомба не розірвалася, тільки це й врятувало бабусі життя.

– Щоб не відбувалося, бабуся за будь-яких обставин була дуже оптимістична й позитивна, – додає Олександр Скічко. – Завжди дивувався, звідки стільки сили в такій маленькій і тендітній жінці. Вона пішла рік тому, на 95-му році життя. І в моїй пам’яті завжди буде неймовірно світлою, доброю і люблячою! Познайомився зі справжніми Героями, із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є. Головне, щоб ви були здорові». Вони дуже міцні й стійкі. Любимо, пам’ятаємо, пишаємося!

Заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 77-ї річниці вигнання нацистів з України (Управління культури та охорони культурної спадщини облдержадміністрації).

Першу хвилину миру зустріла Черкащина

З 8 на 9 травня Черкащина долучилася до мистецької акції “Перша хвилина миру”. На Пагорбі Слави зібралися містяни, аби таким чином вшанувати подвиг героїв Другої світової війни.

– Десятки тисяч годин війни пройшли наші батьки, діди й прадіди до вирішальної хвилини миру,  зазначив очльник Черкащини Олександр Скічко. – Ми її відзначаємо 76-й рік поспіль. Уся планета це робить! На знак пам’яті про їхній подвиг. Із вдячністю тим, хто ще з нами. Щоб розуміти ціну перемоги і робите все, аби подібне більше ніколи не повторилося. Коли спілкувався з одним із ветеранів, він мені на прощання сказав: «ми пройшли через усе це заради вас, щоб у вас було право на майбутнє. Використайте його!». Маємо це зробити! Не тільки заради себе і своїх дітей, але й заради них!

Сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, – Президент України

Шановні громадяни!

Ми живемо у світі, де існує понад сім тисяч різних мов. Але є одна, особлива, яка щороку 8 травня, у День пам’яті та примирення, об’єднує багато народів світу. Коли ми плачемо однією мовою. Коли ми мовчимо однією мовою. Це мова безмежної шани й поваги до пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні.

Сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, захищав світ, перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни. Ветерани, які протидіяли нацистам, підпільники, військовополонені, остарбайтери, бранці концтаборів, діти війни, цивільне населення та кожен, хто постраждав від нацистської окупації.

У 1945 році, в ніч з 8 на 9 травня, планета зустріла першу хвилину миру. На одну хвилину людство чекало шість років. Або майже 3 мільйони 160 тисяч хвилин Другої світової війни.

Коли в кожну з цих хвилин на планеті гинули десятки людей.

Гинуло щонайменше 20 людей щохвилини.

І тому ця мить мала таке значення. Це було падіння режиму, який стояв на шляху людства до подальшого фізичного існування як такого. Це була капітуляція режиму, який загороджував людству шлях у світ без антисемітизму, ксенофобії, расизму й нетерпимості.

За квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів. Понад вісім мільйонів людських життів. Понад вісім мільйонів загиблих українців. Більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих.

Шановні українці!

Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь.

Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли. Сьогодні, як і в минулому році, я перебуваю на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 42-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі. Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін Пам’яті.

Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді. Вічна пам’ять усім, хто загинув під час Другої і, вірю, останньої світової війни.

Олександр Скічко взяв участь у нараді Президента із власником компанії Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою

Президент України виступає за надання Індії гуманітарної допомоги через складну епідемічну ситуацію. Володимир Зеленський зустрівся із засновником та власником компанії Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою. Вакцина цієї компанії – CoviShield – від коронавірусної хвороби була першою, яку отримала Україна для проведення щеплень.

«Вакцинація – це зараз питання номер один не тільки в Україні, а й в усьому світі. І тому я хочу подякувати Serum Institute та вам особисто, адже перші вакцини, які отримала Україна, були саме від вас», – зазначив Глава держави, звертаючись до Сайруса Пунавали.

 

Володимир Зеленський побажав здоров’я народу Індії, де зараз складна епідемічна ситуація через поширення COVID-19. Президент наголосив, що підтримає надання Індії гуманітарної допомоги.

«Знаю, що уряд розглядає можливість надати гуманітарну допомогу Індії. Підтверджую, що найближчим часом підпишу відповідний указ, і ми будемо робити все, щоб дійсно допомогти людям Індії. Думаю, найближчими днями Індія обов’язково отримає гуманітарний вантаж від України», – констатував Глава держави.

Сайрус Пунавала зі свого боку зазначив, що Індія вже поставила нашій країні півмільйона доз вакцини від коронавірусу. Він запевнив, що Україна буде серед пріоритетних країн, які отримають законтрактовану вакцину, щойно індійський уряд відновить її експорт.

Також Президент України запропонував Сайрусу Пунавалі вивчити можливості співпраці Serum Institute of India та українських партнерів з метою спільної розробки та виробництва в Україні медпрепаратів, ліків та вакцин, зокрема й від COVID-19.

Ілля Ковтун став кращим спортсменом квітня на Черкащині

Традиційне щомісячне відзначення кращого спортсмена та тренера Черкащини триває. У квітні на перемогу претендували семеро кандидатів. Кращим визнали гімнаста Іллю Ковтуна, інформують у відділенн НОК України у Черкаській області. Олімпійський осередок відзначить гімнаста та його тренерку Ірину Надюк грошовою премією.

Зокрема, перетндували на звання кращиго у квітні триатлоністка Дарія Бережна, фехтувальники Олександр Каракай і Богдан Платонов, велоспортсмен Віталій Новаковський, гімнаст Ілля Ковтун та борець Олександр Примаченко.

Майстер спорту України міжнародного класу Ілля Ковтун здобув низку нагород на чемпіонаті України та чемпіонаті Європи. Гімнаст виборов чотири «золота» і «бронзу» на своєму першому дорослому чемпіонаті України, який відбувся в місті Кропивницький. Спортсменові вдалося стати абсолютним чемпіоном із гімнастичного багатоборства, вибороти перше місце у вільних вправах, у кінь-махах, на паралельних брусах та здобути «бронзу» з опорного стрибка. Ілля також виборов «бронзу» на своєму першому дорослому чемпіонаті Європи у Швейцарії. У фіналі з багатоборства він став третім у Європі. На цих двох чемпіонатах він набрав 3575 очок. Спортсмен – вихованець Школи вищої спортивної майстерності, його тренер – Ірина Надюк.

Кандидат в майстри спорту України Світлана Марусенко виборола два «золота» на Кубку України з легкої атлетики, що відбувся в м. Кам’янець-Подільський. Спортсменка стала кращою з метання ядра та метання диска. Її результат – 300 очок. Тренує вихованку Школи вищої спортивної майстерності Олександр Іваненко.

Майстер спорту України Олександр Каракай взяв участь у чемпіонаті України з фехтування (шабля) в місті Київ. Він виборов друге командне місце та третє особисте місце. Олександр набрав 450 очок, його тренер – Людмила Шкалікова.

Майстер спорту України Богдан Платонов також став учасником чемпіонату України з фехтування (шабля). Він став другим в командних змаганнях та третім в особистих. Богдан набрав 450 очок, підготувала його Людмила Шкалікова.

Майстер спорту України Дарія Бережна на відкритому чемпіонаті України з триатлону серед юніорів, що відбувся у Львові, виборола друге особисте місце. «Срібло» здобула спортсменка й на чемпіонаті України з триатлону в естафетах у приміщенні, командному чемпіонаті України з триатлону серед ДЮСШ, СДЮСШОР, ШВСМ в Мелітополі. Її результат – 280 очок. Тренує спортсменку Костянтин Федоров.

Майстер спорту України Віталій Новаковський став учасником відкритого командного чемпіонату України у багатоденній гонці (чоловіки) з велосипедного спорту (шосе) на Львівщині. Він у складі команди виборов друге місце змагань. Його результат – 100 очок. Тренує спортсмена Віталій Степаненко.

Майстер спорту України Олександр Примаченко виборов перемогу на чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед юніорів, що відбувся в Тернополі. Також спортсмен здобув друге місце на чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед спортсменів до 23 років в місті Суми. Олександр – вихованець КДЮСШ «Вікторія», його результат – 275 очок. Підготував спортсмена Сергій Примаченко.

Черкащанка стала призеркою Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності у 2021 році

В Україні визначили фіналістів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності. З-поміж 30 переможців, учнів закладів професійної освіти, – черкащанка.

Фінал Всеукраїнського конкурсу проходив за 5 професіями: “Перукар”, “Електрогазозварник”, “Штукатур”, “Верстатник широкого профілю” та “Машиніст тепловоза” (кваліфікація “Помічник машиніста тепловоза”). Фінальне змагання в межах конкурсу й визначення всіх призерів відбулося 6 травня 2021 року.

Серед призерів – учениця Монастирищенського професійного ліцею Надія Гордєєва. Вона здобула перемогу у номінації “Електрогазозварник”.

Фіналісти, які вибороли призові місця, отримуватимуть стипендію Президента України. Нині її розмір становить 1420 грн.

«Черкащина достойно провела цей локдаун», – Олександр Скічко

Відзавтра в Україні не буде жодної області в «червоній» зоні карантину. Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Область достойно витримала випробування цього періоду. Таку оцінку дав очільник Черкащини Олександр Скічко.

– Ми вжили всіх заходів, щоб не потрапити до червоної зони, захищаючи фізичне здоров’я мешканців нашої області і фінансове – підприємці, – зазначив він. – Адже добре розуміли, що для них жорсткий локдаун – це втрата робочих місць.  У 23-х медичних закладах області на сьогодні розгорнуто 3171 ліжко, 94 % із яких забезпечені киснем. Один із найвищих показників по Україні! За останні 1,5 місяці ми зробили майже 90 тисяч тестувань!

Що два тижні в області проводили регіональні комісії ТЕБ та НС. Тут рекомендували територіальним громадам, де ситуація наближалася до критичних показників, конкретні точкові обмеження. Водночас зустрічалися з представниками всіх конфесій напередодні Великодня, щоб максимально безпечно провести свята. Черкаські рятувальники дезінфікували місця найбільших скупчень людей.

– Декілька разів ми були «на межі», але нам щоразу вдавалося зберегти Черкащину в помаранчевій зоні, – резюмував голова ОДА. – Власне, колір настрою останніх трьох місяців – хочеться, щоб він уже змінювався на зелений.

 

На Черкащині за останню добу щепили 1134 особи проти ковіду

1 134 жителі області отримали щеплення проти коронавірусної інфекції за останню добу. Від початку кампанії в області провели 31753 щеплень, інформує заступниця очільника області Лариса Кошова.

CoronaVac отримали щеплення 67 осіб, другу дозу отримала 1 особа, Phizer – 246, AstraZeneca – 820. Так, завершили вакцинацію 2 особи.

Всього провели щеплень вакциною CoviShield 16 198 особам, CoronaVac – 2493, Phizer – 2934, AstraZeneca – 10128

Нагадаємо, старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Черкащина стала першим регіоном, де почали щепити громадян. Використання усіх доз даної вакцини відбудось 09.04.21.

Від початку кампанії в області щеплено 16 198 осіб, вакциною CoviShield, з них отримали 1 дозу – 16 198  осіб,

З 15 квітня 2021 Черкащина розпочала щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech проти COVID-19, яку область отримала у кількості  4720 доз.

26 квітня 2021 отримано 11 500 доз вакцини AstraZeneca (COVAX). 18 квітня 2021 область отримала вакцину Pfizer.

+415 черкащан захворіли на COVID-19 за добу

За останню добу, 07 травня, на Черкащині виявили +415 нових випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 76 674. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 12 903 людей. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 1 065 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 39 пацієнтів.

За останню добу одужало +654 черкащан. Усього – 62 689особа.

Від коронавірусу за весь час пандемії померли у відділенях 1 017 людей. За останню добу – 10 підтверджених випадків:

 1. Жінка, 59 р.,Монастирищенський р-н
 2. Чоловік, 70р., Черкаський р-н
 3. Чоловік,70р., м.Умань
 4. Жінка, 66р., м.Звенигородка
 5. Чоловік , 83р.,Черкаський р-н
 6. Чоловік, 79р.,.Жашківський р-н
 7. Чоловік, 62р.,м.Городише
 8. Жінка, 83р., м.Тальне
 9. Чоловік, 64р., м.Черкаси,
 10. Чоловік , 68р

В області 23 заклади надають допомогу хворим на COVID–19. Всього в закладах розгорнуто 3171 ліжко. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2983 ліжка, це 94%. Загальна заповненість ліжок становить 33,6%.

«Бережімо себе, носімо маски, миймо руки і уникаймо великого скупчення населення. Давайте відповідально ставитися до свого здоров’я та оточуючих», – каже Лариса Кошова.

24 лютого 2021 року в Україні та на Черкащині стартувала вакцинація від COVID-19. Тоді область отримала 16 200 доз вакцини CoviShield Oxford/AstraZeneca, які наразі повністю використали.

15 квітня на Черкащині розпочали щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech. Область отримала 4720 доз. 2 493 людини вже щепилися цією вакциною.

18 квітня область отримала вакцину Pfizer. Нею вакцинувалися 2 934 людей.

26 квітня надійшла в регіон вакцина AstraZeneca. 10 128 черкащан нею щепилися.

БЛОГ

В області вшановують річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій

Річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначає Черкащина. Урочистості з цієї нагоди відбулися в обласному центрі. Учасники вшанували полеглих у Другій світовій та сучасних оборонців, які бережуть Україну на Сході.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

– Сьогодні познайомився зі справжніми Героями – із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є, нам нічого непотрібно. Головне, щоб ви були здорові, щасливі, і щоб панував мир на нашій землі. Для нас це – найважливіше». Вони дуже міцні й стійкі. Зі сталевими цінностями й принципами. З високою честю. З глибокою гідністю. Вони – істинні Герої! Спасибі нашим ветеранам за те, що вони ще є. За уроки життя і Перемоги! Любимо, пам’ятаємо, пишаємося! – зазначив очільник області Олександр Скічко.

Читайте також: #ми_ще_є: На Черкащині випустили серію відеороликів про героїв Другої світової

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо
права програти, бо, як і три чверті століття тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

#ми_ще_є: на Черкащині привітали ветеранів Другої світової війни

Обпалені, але не зламані горнилом Другої світової війни. Нині світова спільнота згадує подвиг тих, хто пройшов ті страшні роки. Ветеранів тієї війни вітають на Черкащині. Очільник Черкащини Олександр Скічко спільно з ГО «Сила дівчат» напередодні 9 травня привітав учасників тодішніх боїв.

Невеликі подарунки передали 478 ветеранам, які зараз проживають в області. Голова ОДА відзначає, що на жаль, із нами уже немає багатьох свідків та учасників тодішніх подій. Доєдналися до цієї благодійної ініціативи також БФ «МХП – Громаді», ТМ «Домашнє свято» Людмили Русаліної, «Укрпошта».

– Дуже важливо не забувати тих ветеранів, які ще є, – наголосив він. – ГО «Сила дівчат» спільно з Черкаською ОДА ініціювали проект #вони_ще_є, зібравши свідчення очевидців нашого краю. Нам було важливо сьогодні нагадати про тих, хто заслуговує на нашу увагу, подяку та шану. Вони на це дуже заслуговують! Дякую партнерам, які доєдналися до цієї благодійної ініціативи. Полум’я і гуркіт Другої світової війни відчули мільйони українських родин. Це історія і моєї сім’ї. Мій дід пройшов усю війну і брав участь у боях. Мою бабусю дуже юною забрали в Німеччину – вона там пробула всі роки війни.

Голова облдержадміністрації пригадує, що його бабуся працювала на кухні в одного офіцера, і за будь-якої нагоди приберігала їжу для тих, кому доводилося голодувати. Одного разу, під час чергового бомбардування, вони ховалися в бомбосховищі – прямо туди впала величезна бомба. На щастя, бомба не розірвалася, тільки це й врятувало бабусі життя.

– Щоб не відбувалося, бабуся за будь-яких обставин була дуже оптимістична й позитивна, – додає Олександр Скічко. – Завжди дивувався, звідки стільки сили в такій маленькій і тендітній жінці. Вона пішла рік тому, на 95-му році життя. І в моїй пам’яті завжди буде неймовірно світлою, доброю і люблячою! Познайомився зі справжніми Героями, із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є. Головне, щоб ви були здорові». Вони дуже міцні й стійкі. Любимо, пам’ятаємо, пишаємося!

Першу хвилину миру зустріла Черкащина

З 8 на 9 травня Черкащина долучилася до мистецької акції “Перша хвилина миру”. На Пагорбі Слави зібралися містяни, аби таким чином вшанувати подвиг героїв Другої світової війни.

– Десятки тисяч годин війни пройшли наші батьки, діди й прадіди до вирішальної хвилини миру,  зазначив очльник Черкащини Олександр Скічко. – Ми її відзначаємо 76-й рік поспіль. Уся планета це робить! На знак пам’яті про їхній подвиг. Із вдячністю тим, хто ще з нами. Щоб розуміти ціну перемоги і робите все, аби подібне більше ніколи не повторилося. Коли спілкувався з одним із ветеранів, він мені на прощання сказав: «ми пройшли через усе це заради вас, щоб у вас було право на майбутнє. Використайте його!». Маємо це зробити! Не тільки заради себе і своїх дітей, але й заради них!
ВЛОГ

В області вшановують річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій

Річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначає Черкащина. Урочистості з цієї нагоди відбулися в обласному центрі. Учасники вшанували полеглих у Другій світовій та сучасних оборонців, які бережуть Україну на Сході.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

– Сьогодні познайомився зі справжніми Героями – із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є, нам нічого непотрібно. Головне, щоб ви були здорові, щасливі, і щоб панував мир на нашій землі. Для нас це – найважливіше». Вони дуже міцні й стійкі. Зі сталевими цінностями й принципами. З високою честю. З глибокою гідністю. Вони – істинні Герої! Спасибі нашим ветеранам за те, що вони ще є. За уроки життя і Перемоги! Любимо, пам’ятаємо, пишаємося! – зазначив очільник області Олександр Скічко.

Читайте також: #ми_ще_є: На Черкащині випустили серію відеороликів про героїв Другої світової

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо
права програти, бо, як і три чверті століття тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

#ми_ще_є: на Черкащині привітали ветеранів Другої світової війни

Обпалені, але не зламані горнилом Другої світової війни. Нині світова спільнота згадує подвиг тих, хто пройшов ті страшні роки. Ветеранів тієї війни вітають на Черкащині. Очільник Черкащини Олександр Скічко спільно з ГО «Сила дівчат» напередодні 9 травня привітав учасників тодішніх боїв.

Невеликі подарунки передали 478 ветеранам, які зараз проживають в області. Голова ОДА відзначає, що на жаль, із нами уже немає багатьох свідків та учасників тодішніх подій. Доєдналися до цієї благодійної ініціативи також БФ «МХП – Громаді», ТМ «Домашнє свято» Людмили Русаліної, «Укрпошта».

– Дуже важливо не забувати тих ветеранів, які ще є, – наголосив він. – ГО «Сила дівчат» спільно з Черкаською ОДА ініціювали проект #вони_ще_є, зібравши свідчення очевидців нашого краю. Нам було важливо сьогодні нагадати про тих, хто заслуговує на нашу увагу, подяку та шану. Вони на це дуже заслуговують! Дякую партнерам, які доєдналися до цієї благодійної ініціативи. Полум’я і гуркіт Другої світової війни відчули мільйони українських родин. Це історія і моєї сім’ї. Мій дід пройшов усю війну і брав участь у боях. Мою бабусю дуже юною забрали в Німеччину – вона там пробула всі роки війни.

Голова облдержадміністрації пригадує, що його бабуся працювала на кухні в одного офіцера, і за будь-якої нагоди приберігала їжу для тих, кому доводилося голодувати. Одного разу, під час чергового бомбардування, вони ховалися в бомбосховищі – прямо туди впала величезна бомба. На щастя, бомба не розірвалася, тільки це й врятувало бабусі життя.

– Щоб не відбувалося, бабуся за будь-яких обставин була дуже оптимістична й позитивна, – додає Олександр Скічко. – Завжди дивувався, звідки стільки сили в такій маленькій і тендітній жінці. Вона пішла рік тому, на 95-му році життя. І в моїй пам’яті завжди буде неймовірно світлою, доброю і люблячою! Познайомився зі справжніми Героями, із ветеранами Другої світової війни, які проживають на Черкащині. Їм усім – далеко за 90, але вони все ще молоді! Запитую: «як живете – можливо, щось потрібно, чимось допомогти?». І всі твердо відповідали: «У нас все є. Головне, щоб ви були здорові». Вони дуже міцні й стійкі. Любимо, пам’ятаємо, пишаємося!

Першу хвилину миру зустріла Черкащина

З 8 на 9 травня Черкащина долучилася до мистецької акції “Перша хвилина миру”. На Пагорбі Слави зібралися містяни, аби таким чином вшанувати подвиг героїв Другої світової війни.

– Десятки тисяч годин війни пройшли наші батьки, діди й прадіди до вирішальної хвилини миру,  зазначив очльник Черкащини Олександр Скічко. – Ми її відзначаємо 76-й рік поспіль. Уся планета це робить! На знак пам’яті про їхній подвиг. Із вдячністю тим, хто ще з нами. Щоб розуміти ціну перемоги і робите все, аби подібне більше ніколи не повторилося. Коли спілкувався з одним із ветеранів, він мені на прощання сказав: «ми пройшли через усе це заради вас, щоб у вас було право на майбутнє. Використайте його!». Маємо це зробити! Не тільки заради себе і своїх дітей, але й заради них!

Сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, – Президент України

Шановні громадяни!

Ми живемо у світі, де існує понад сім тисяч різних мов. Але є одна, особлива, яка щороку 8 травня, у День пам’яті та примирення, об’єднує багато народів світу. Коли ми плачемо однією мовою. Коли ми мовчимо однією мовою. Це мова безмежної шани й поваги до пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні.

Сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, захищав світ, перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни. Ветерани, які протидіяли нацистам, підпільники, військовополонені, остарбайтери, бранці концтаборів, діти війни, цивільне населення та кожен, хто постраждав від нацистської окупації.

У 1945 році, в ніч з 8 на 9 травня, планета зустріла першу хвилину миру. На одну хвилину людство чекало шість років. Або майже 3 мільйони 160 тисяч хвилин Другої світової війни.

Коли в кожну з цих хвилин на планеті гинули десятки людей.

Гинуло щонайменше 20 людей щохвилини.

І тому ця мить мала таке значення. Це було падіння режиму, який стояв на шляху людства до подальшого фізичного існування як такого. Це була капітуляція режиму, який загороджував людству шлях у світ без антисемітизму, ксенофобії, расизму й нетерпимості.

За квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів. Понад вісім мільйонів людських життів. Понад вісім мільйонів загиблих українців. Більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих.

Шановні українці!

Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь.

Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли. Сьогодні, як і в минулому році, я перебуваю на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 42-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі. Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін Пам’яті.

Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді. Вічна пам’ять усім, хто загинув під час Другої і, вірю, останньої світової війни.

Олександр Скічко взяв участь у нараді Президента із власником компанії Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою

Президент України виступає за надання Індії гуманітарної допомоги через складну епідемічну ситуацію. Володимир Зеленський зустрівся із засновником та власником компанії Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою. Вакцина цієї компанії – CoviShield – від коронавірусної хвороби була першою, яку отримала Україна для проведення щеплень.

«Вакцинація – це зараз питання номер один не тільки в Україні, а й в усьому світі. І тому я хочу подякувати Serum Institute та вам особисто, адже перші вакцини, які отримала Україна, були саме від вас», – зазначив Глава держави, звертаючись до Сайруса Пунавали.

 

Володимир Зеленський побажав здоров’я народу Індії, де зараз складна епідемічна ситуація через поширення COVID-19. Президент наголосив, що підтримає надання Індії гуманітарної допомоги.

«Знаю, що уряд розглядає можливість надати гуманітарну допомогу Індії. Підтверджую, що найближчим часом підпишу відповідний указ, і ми будемо робити все, щоб дійсно допомогти людям Індії. Думаю, найближчими днями Індія обов’язково отримає гуманітарний вантаж від України», – констатував Глава держави.

Сайрус Пунавала зі свого боку зазначив, що Індія вже поставила нашій країні півмільйона доз вакцини від коронавірусу. Він запевнив, що Україна буде серед пріоритетних країн, які отримають законтрактовану вакцину, щойно індійський уряд відновить її експорт.

Також Президент України запропонував Сайрусу Пунавалі вивчити можливості співпраці Serum Institute of India та українських партнерів з метою спільної розробки та виробництва в Україні медпрепаратів, ліків та вакцин, зокрема й від COVID-19.

Ілля Ковтун став кращим спортсменом квітня на Черкащині

Традиційне щомісячне відзначення кращого спортсмена та тренера Черкащини триває. У квітні на перемогу претендували семеро кандидатів. Кращим визнали гімнаста Іллю Ковтуна, інформують у відділенн НОК України у Черкаській області. Олімпійський осередок відзначить гімнаста та його тренерку Ірину Надюк грошовою премією.

Зокрема, перетндували на звання кращиго у квітні триатлоністка Дарія Бережна, фехтувальники Олександр Каракай і Богдан Платонов, велоспортсмен Віталій Новаковський, гімнаст Ілля Ковтун та борець Олександр Примаченко.

Майстер спорту України міжнародного класу Ілля Ковтун здобув низку нагород на чемпіонаті України та чемпіонаті Європи. Гімнаст виборов чотири «золота» і «бронзу» на своєму першому дорослому чемпіонаті України, який відбувся в місті Кропивницький. Спортсменові вдалося стати абсолютним чемпіоном із гімнастичного багатоборства, вибороти перше місце у вільних вправах, у кінь-махах, на паралельних брусах та здобути «бронзу» з опорного стрибка. Ілля також виборов «бронзу» на своєму першому дорослому чемпіонаті Європи у Швейцарії. У фіналі з багатоборства він став третім у Європі. На цих двох чемпіонатах він набрав 3575 очок. Спортсмен – вихованець Школи вищої спортивної майстерності, його тренер – Ірина Надюк.

Кандидат в майстри спорту України Світлана Марусенко виборола два «золота» на Кубку України з легкої атлетики, що відбувся в м. Кам’янець-Подільський. Спортсменка стала кращою з метання ядра та метання диска. Її результат – 300 очок. Тренує вихованку Школи вищої спортивної майстерності Олександр Іваненко.

Майстер спорту України Олександр Каракай взяв участь у чемпіонаті України з фехтування (шабля) в місті Київ. Він виборов друге командне місце та третє особисте місце. Олександр набрав 450 очок, його тренер – Людмила Шкалікова.

Майстер спорту України Богдан Платонов також став учасником чемпіонату України з фехтування (шабля). Він став другим в командних змаганнях та третім в особистих. Богдан набрав 450 очок, підготувала його Людмила Шкалікова.

Майстер спорту України Дарія Бережна на відкритому чемпіонаті України з триатлону серед юніорів, що відбувся у Львові, виборола друге особисте місце. «Срібло» здобула спортсменка й на чемпіонаті України з триатлону в естафетах у приміщенні, командному чемпіонаті України з триатлону серед ДЮСШ, СДЮСШОР, ШВСМ в Мелітополі. Її результат – 280 очок. Тренує спортсменку Костянтин Федоров.

Майстер спорту України Віталій Новаковський став учасником відкритого командного чемпіонату України у багатоденній гонці (чоловіки) з велосипедного спорту (шосе) на Львівщині. Він у складі команди виборов друге місце змагань. Його результат – 100 очок. Тренує спортсмена Віталій Степаненко.

Майстер спорту України Олександр Примаченко виборов перемогу на чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед юніорів, що відбувся в Тернополі. Також спортсмен здобув друге місце на чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед спортсменів до 23 років в місті Суми. Олександр – вихованець КДЮСШ «Вікторія», його результат – 275 очок. Підготував спортсмена Сергій Примаченко.

Черкащанка стала призеркою Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності у 2021 році

В Україні визначили фіналістів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності. З-поміж 30 переможців, учнів закладів професійної освіти, – черкащанка.

Фінал Всеукраїнського конкурсу проходив за 5 професіями: “Перукар”, “Електрогазозварник”, “Штукатур”, “Верстатник широкого профілю” та “Машиніст тепловоза” (кваліфікація “Помічник машиніста тепловоза”). Фінальне змагання в межах конкурсу й визначення всіх призерів відбулося 6 травня 2021 року.

Серед призерів – учениця Монастирищенського професійного ліцею Надія Гордєєва. Вона здобула перемогу у номінації “Електрогазозварник”.

Фіналісти, які вибороли призові місця, отримуватимуть стипендію Президента України. Нині її розмір становить 1420 грн.

«Черкащина достойно провела цей локдаун», – Олександр Скічко

Відзавтра в Україні не буде жодної області в «червоній» зоні карантину. Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Область достойно витримала випробування цього періоду. Таку оцінку дав очільник Черкащини Олександр Скічко.

– Ми вжили всіх заходів, щоб не потрапити до червоної зони, захищаючи фізичне здоров’я мешканців нашої області і фінансове – підприємці, – зазначив він. – Адже добре розуміли, що для них жорсткий локдаун – це втрата робочих місць.  У 23-х медичних закладах області на сьогодні розгорнуто 3171 ліжко, 94 % із яких забезпечені киснем. Один із найвищих показників по Україні! За останні 1,5 місяці ми зробили майже 90 тисяч тестувань!

Що два тижні в області проводили регіональні комісії ТЕБ та НС. Тут рекомендували територіальним громадам, де ситуація наближалася до критичних показників, конкретні точкові обмеження. Водночас зустрічалися з представниками всіх конфесій напередодні Великодня, щоб максимально безпечно провести свята. Черкаські рятувальники дезінфікували місця найбільших скупчень людей.

– Декілька разів ми були «на межі», але нам щоразу вдавалося зберегти Черкащину в помаранчевій зоні, – резюмував голова ОДА. – Власне, колір настрою останніх трьох місяців – хочеться, щоб він уже змінювався на зелений.

 

На Черкащині за останню добу щепили 1134 особи проти ковіду

1 134 жителі області отримали щеплення проти коронавірусної інфекції за останню добу. Від початку кампанії в області провели 31753 щеплень, інформує заступниця очільника області Лариса Кошова.

CoronaVac отримали щеплення 67 осіб, другу дозу отримала 1 особа, Phizer – 246, AstraZeneca – 820. Так, завершили вакцинацію 2 особи.

Всього провели щеплень вакциною CoviShield 16 198 особам, CoronaVac – 2493, Phizer – 2934, AstraZeneca – 10128

Нагадаємо, старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Черкащина стала першим регіоном, де почали щепити громадян. Використання усіх доз даної вакцини відбудось 09.04.21.

Від початку кампанії в області щеплено 16 198 осіб, вакциною CoviShield, з них отримали 1 дозу – 16 198  осіб,

З 15 квітня 2021 Черкащина розпочала щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech проти COVID-19, яку область отримала у кількості  4720 доз.

26 квітня 2021 отримано 11 500 доз вакцини AstraZeneca (COVAX). 18 квітня 2021 область отримала вакцину Pfizer.

+415 черкащан захворіли на COVID-19 за добу

За останню добу, 07 травня, на Черкащині виявили +415 нових випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 76 674. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 12 903 людей. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 1 065 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 39 пацієнтів.

За останню добу одужало +654 черкащан. Усього – 62 689особа.

Від коронавірусу за весь час пандемії померли у відділенях 1 017 людей. За останню добу – 10 підтверджених випадків:

 1. Жінка, 59 р.,Монастирищенський р-н
 2. Чоловік, 70р., Черкаський р-н
 3. Чоловік,70р., м.Умань
 4. Жінка, 66р., м.Звенигородка
 5. Чоловік , 83р.,Черкаський р-н
 6. Чоловік, 79р.,.Жашківський р-н
 7. Чоловік, 62р.,м.Городише
 8. Жінка, 83р., м.Тальне
 9. Чоловік, 64р., м.Черкаси,
 10. Чоловік , 68р

В області 23 заклади надають допомогу хворим на COVID–19. Всього в закладах розгорнуто 3171 ліжко. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2983 ліжка, це 94%. Загальна заповненість ліжок становить 33,6%.

«Бережімо себе, носімо маски, миймо руки і уникаймо великого скупчення населення. Давайте відповідально ставитися до свого здоров’я та оточуючих», – каже Лариса Кошова.

24 лютого 2021 року в Україні та на Черкащині стартувала вакцинація від COVID-19. Тоді область отримала 16 200 доз вакцини CoviShield Oxford/AstraZeneca, які наразі повністю використали.

15 квітня на Черкащині розпочали щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech. Область отримала 4720 доз. 2 493 людини вже щепилися цією вакциною.

18 квітня область отримала вакцину Pfizer. Нею вакцинувалися 2 934 людей.

26 квітня надійшла в регіон вакцина AstraZeneca. 10 128 черкащан нею щепилися.

#ми_ще_є: На Черкащині випустили серію відеороликів про героїв Другої світової

Унікальні спогади розповідають ветерани Другої світової війни Черкащини до Дня пам’яті та примирення. П’ять особистих історій можна побачити у відеороликах, які створили Черкаська облдержадміністрація спільно з громадською організацією «Сила дівчат» у межах соціального проекту #ми_ще_є.

Своїми згадками про роки війни діляться 94-річний Володимир Горьовий із Золотоноші, 92-річна Галина та 95-річний Леонід Земницькі, 93-річний Михайло Ковальов із Черкас, 94-річна Ганна Беспала з села Мартинівка та 95-річний Семен Побірченко з Корсунь-Шевченківського. Унікальні кадри надав Державний архів Черкаської області.

– Хочемо показати наших героїв – ветеранів Другої світової війни, – розповідає очільник Черкащини Олександр Скічко. – Вони пам’ятають ті неймовірно складні часи. У відеороликах, приурочених до Дня пам’яті та примирення, ви почуєте спогади та відчуєте справжні емоції людей, які зробили свій внесок в те, щоб майбутні покоління побачили мирне небо над головою.

Серед таких – подружжя Галини та Леоніда Земницьких. Подружжя має дві доньки, дві онучки та 6 правнуків. Нині проживають у Черкасах.

– Ми ще є. Нас залишилось уже дуже мало. Я називаю нас «останніми з Могікан», – каже пані Галина.

Галина Аркадіївна була зв’язковою в партизанському загоні. До війни встигла закінчити 5 класів. У 1943 році заарештована та вивезена в Німеччину. У 1945 році повернулась і  продовжила навчання. Останні роки працювала в бібліотеці, звідки й вийшла на пенсію.

Її чоловік Леонід Федорович у період окупації перебував у Харкові. Після визволення міста призваний до лав Радянської армії. Має 26 орденів і медалей.

– Просто мурахи шкірою від історій цих людей, – ділиться засновниця ГО “Сила дівчат”  Єлизавета Юрушева. – Безмежна повага та подяка тим людям, які тоді вистояли. Страшно уявити, через що вони пройшли. Вони заслуговують нашої підтримки та поваги. Вони ще є, а завдяки їм – і ми.